PETE BENGRY

Pete Bengry on rahvusvaheliselt tunnustatud professionaalne löökpillimängija, kes on spetsialiseerunud shamanismile, heliravile, muusika tootmisele ja individuaalsetele konsultatsioonidele. Tema löökpilliõpe sai alguse viieaastaselt, kui ta usaldas oma loomulikku teadlikkust löökrütmide ja helide paranemise suhtes. Tal oli õnn reisida kümneaastaselt Aafrikasse ja olla tunnistajaks Zulus trummimängule, laulda ja tantsida. Olles nende kohalolust nii liigutatud, sai ta trummi, mis mõjutas tema kirge praktiseerida šamanismi.

Kogu oma elu on ta alati mõistnud muusika tähtsust. Ükskõik, milliseid emotsioone inimene kogeb, on alati muusikapala, mis toetab sügavat sisemist transformatsiooni. Olles pühendanud oma elu nii heliloojaks kui ka muusika oluliste mõjude vaatlejaks, on ta saanud olla tunnistajaks sellele, mida ta kirjeldab kui “nähtavat” ja “nähtamatut” kohaloleku maailma. Ta viitab sisemisele kohalolule nähtamatule ja välisele kohalolule kui nähtavale. Meie sisemised kogemused eksisteerivad emotsioonide, tunnete, füüsiliste protsesside kujul, mis toimuvad meie keha nähtamatutes osades. Kui nad hakkavad end väliselt füüsilise kohalolekuna ilmutama, muutuvad nad nähtavaks ja just siin me sageli märkame. See teadlikkuse tase on Pete’i töö aluseks. Tema šamanistlik ja uskumatult täpne heliravitöö keskendub teadlikkuse ja tasakaalu toomisele nii enda nähtamatusse kui ka nähtavasse kohalolusse.

Olles nii noorelt löökpillide alal iseõppija, on ta terve eluea jooksul täiustanud neid oskusi peamiselt shamanismi ja heliravi alal, andes erakordseid tulemusi. Tema pühendumus on selgelt rahvusvaheliselt tunnustatud tema arvukate õpetuste, esituste ja kompositsioonide põhjal.

Pärast oma kirge muusika vastu võttis ta 2007. aastal ühendust Londoni organisatsiooniga “Nordoff Robbins Music Therapy Charity”, et koolitada end muusikaterapeudiks. Kahjuks jäi tema taotlus ebaõnnestunuks. Uudisest pettunud ei olnud tema sihikindlus ammendunud, vaid algatas keskendunud uurimistöö helide mõju kohta, mis mõjutavad rakkude kasvu füüsilises kehas. Selle kire tulemusel saavutas ta kõik kvalifikatsioonid, mis on nõutavad, et saada lõpuks 2013. aastal sertifitseeritud õeks. Traditsioonilise meditsiini arvukate tervendamispraktikate tunnistajaks saamine suurendas tema teadlikkust elu püha kohaloleku suhtes vaimsest ja bioloogilisest vaatenurgast. See hariv ja jõudu andev teekond osutus ülimalt oluliseks nii eluprotsessi enda hämmastusega mõistmisel kui ka tasakaalu saavutamisel tema juuresolekul tervendamispraktika ja õpetuse kõigi aspektide suhtes.

Festivalil toimuvad töötoad

Pühapäeval 07.07 kell 10.00 – 11.45
“Shamaanitrummi pühad tarkused – Vaimu-maailma sillaks saamine”
Vaimudega püha ühenduse tundmaõppimine. Teadvelolek ja silla loomine vaimumaailmaga, oma ühenduse usaldamine ja juhatuse, toetuse vastuvõtmine. Oma teadliku, hooliva ja hingestatud elu kaasloomine vaimabilistega.

Pühapäeval 07.07 kell 12.00 – 14.30
Shamaanitrummiga “Shamanistlik helitervendus-rännak”

Loe lähemalt Pete Bengry kodulehelt “Being in Beauty”